רטיבות בקירות – סיבות, תוצאות וסיכונים אפשריים
5 (100%) 1 vote

רטיבות בקירות

סיבות עיקריות להופעת רטיבות בקירות

רטיבות בקירות עשויה להופיע בגלל הצטברות פגעי מזג אוויר או מזג אוויר קיצוני כפי שחווינו בחורף 2015' או לחילופין בשל בעיות פנימיות בצנרת. יש לציין כי לעתים מזג אוויר קיצוני כמו חמסין בקיץ דווקא, יכול להיות הגורם לבעיות צנרת פנימיות, כך שפגיעת מזג האוויר היא לא בהכרח בחורף ומכיוון התקרה, כמו שנהוג לחשוב.

קודם עשויים להופיע כתמים רטובים, לאחר מכן מתחילות להתאסף טיפות קטנות וגדולות, וברגע אחד הקיר הופך למפל מים. אם לא לוקחים את המצב הזה ומשתלטים עליו מיד , המים עשויים להסב נזק בלתי הפיך לקיר, וכן לחפצים ולריהוט שנמצאים בסביבתו. פעמים רבות הסיבה לרטיבות (בעיקר בקירות הפנימיים) היא מערכת המים והביוב.

רטיבות היא מקור לבקטריות, פטריות ורעלנים

יחד עם זאת, לרוב מערכת מים פגומה גורמת לבית להפוך למקום לא נעים להימצא בו ואף מסוכנים למבוגרים ולילדים. הרטיבות בקירות לא מתייבשת בקלות וגורמת לכך שהאוויר בבית רווי בגורמים ביולוגיים המגיעים מהאדמה ומבחוץ, כולל רעלנים שונים שמקורם מלאכותי וטבעי כאחד. הדבר יוצר ריח לא נעים, ואם הקיר הרטוב נמצא באחד החדרים, זה אומר שגם לא מעט חפצים עשויים להיפגם בגלל המים. לכן, ברגע ששמים לב להופעת כתמים רטובים על גבי הקירות או עובש, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק האם יש נזילת מים שגורמת לכך.

מתי כדאי להזמין בדיקה?

באותו רגע שמגלים רטיבות בקיר ו / או  עובש בקירות. יש לבצע בדיקה מעמיקה לחשיפת נזילות אפשריות. לא תמיד ניתן למצוא את הנזילה באופן עצמאי, בעיקר אם המים מופיעים בנקודות שונות בבית – זה אומר בדרך כלל שיש נזילה במקום נוסף שממנו המים עושים את דרכם לנקודות חלשות בקירות. באופן תיאורטי, ניתן לנסות ולמצוא את מקור המים באמצעות סגירת ספק המים הראשי, וחיפוש אחר נקודות שבהם המים ממשיכים לטפטף. זה עושי להיות נקודת הירידה של המים במטבח, באמבטיה, אך עשוי גם להיות במקום לא טריוויאלי וחבוי מהעין. על מנת למצוא את מקור הבעיה במקרים אלה, דרוש שירות איתור נזילות מקצועי.

כל אינסטלטור מסוגל למצוא מקור של נזילה?

ניסיתם פעם למצוא מקור של נזילה בבית לבד ? במיוחד אם מדובר במערכת גדולה כמו מערכות הביוב של בניין בו דירות שונות קשורות זו בזו או כאשר נעשו עבודות שונות לייעול המערכת באמצעות הוספת צינורות, שינויים בלחץ המים באזורים השונים וכו', בקיצור זוהי משימה לא פשוטה. מאתר נזילות מים מקצועי נדרש להמון ניסיון, ידע מדעי כמעט ויכולת לעקוב אחרי המים עד למקור שלהם למרות מכשולים כמו פיצוץ בצינור, ברז דולף, היווצרות של חסם עקב הצטברות שיערות או פרטי היגיינה בביוב ועוד.

יש נזילות שאפילו לא רואים

יש אינספור סיבות להופעת רטיבות בקירות והנזילה יכולה להיות קטנה ביותר, טיפה אחת במספר שעות – כאשר זה מגובה במזג אוויר לח, הרבה גשם והצטברויות מים ממקורות אחרים, נזילה כזאת עשויה להספיק על מנת לגרום נזק בלתי הפיך לבית שלכם. לכן כדאי מאוד לעשות בדק בית מדי פעם ולוודא שכל המערכת תקינה ולא מעוררת שום חשש שעשוי להפוך לנזילה וצרה צרורה בחודשי החורף. מי שמקדים תרופה למכה ועושה הליך גילוי נזילות מיד לאחר הגשם הראשון יעבור את כל החורף ללא כל דאגה.

רוצים לפתור את בעיית הרטיבות בקירות כבר עכשיו ולמנוע את הופעתה בעתיד? צרו קשר עם אשר  עוד היום – הבית שלכם יודה לכם על כך!