נזילה באסלה סמויה
5 (100%) 1 vote

למה נזילה באסלה סמויה היא יותר מסובכת

נזילה באסלה סמויה נחשבת לעבודה יותר מורכבת מאשר באסלה רגילה בגלל מבנה האסלה המיוחד, המוסתר מאחורי הקיר. הרעיון העומד מאחורי האסלה הזו הוא בדיוק זה, להסתיר את כל המנגנון של מיכל המים התופש מקום ונראה בולט וכך לקבל מראה אדריכלי מעודן ונקי יותר בחדר השירותים, אך מבנה זה המתוכנן ליופי, בא לעתים על חשבון הגישה אל מכלול מערכת המים. על מנת לתקן את המערכת ובכללן את הבעיה הנפוצה של תיקון נזילה בניאגרה הסמויה, אפשר או לפרק את הקיר ולעתים את כל האסלה או להשתמש בכלים מתקדמים יותר לאיתור נזילות על ידי גילוי תרמי, אקוסטי , גז ושיטות מתקדמות נוספות.

איתור ראשוני של נזילה בניאגרה סמויה

נזילה מניאגרה סמויה עשויה להופיע בחיבור שבין הרצפה לאסלה, בחיבור שבין מיקום הביוב לאסלה, באטם הפעמון (אזור ניקוז המים, בצמוד לתחתית המיכל), באזור המצוף וכדומה. מכאן ברגע שמבחינים בנזילה יש למצוא את מוקד הבעיה. אם הנזילה חיצונית ונראית באופן בולט ייבש את כלל האזור על ידי סגירת השיבר (הברז הראשי של הבית) לכשעה ופתחו שוב תוך התבוננות במהלך המים . אם הנזילה אינה גלויה באופן ברור , העצה המקצועית היא לסגור כל אלמנט שעשוי לצרוך מים (למשל מכונת כביסה או  מדיח כלים) ולבחון אם מד המים עדיין מסתובב, בהנחה ויש תנועה, נראה שיש נזילה ואם קיימת אסלה סמויה, יש סיכוי טוב שהיא מקור הבעיה.

מה דורש תיקון נזילה באסלה סמויה

תיקון נזילה באסלה סמויה כאמור, הוא מורכב יותר מאשר נזילה משירותים רגילים (בהם הניאגרה מותקנת מעל האסלה)הדבר נכון גם לעומת נזילה משירותי מונובלוק או נזילה משירותים תלויים אשר המנגנון באסלות אלה נגיש יותר.על מנת לתקן מערכת הטמונה מאחורי הקיר, יש להוציא את הקרמיקה או אפילו לפרק את הקיר, תלוי באופן שבו הרכיבו את האסלה, על מנת לחשוף את המערכת, כך שמדובר בפעולה נוספת שגם דורשת יותר זמן וגם חושפת את כל המבנה לשבירות וקלקול תוך כדי ניסיון התיקון.

תיקון עצמי מול תיקון מקצועי

ייתכן שתצטרכו לרכוש גומיית אטם, לפרק את מכסה הניאגרה, לחזק בורג שאחיזתו התרופפה, לרוקן את הניאגרה, לשלוף את פעמון הניאגרה,  להחליף את הגומייה שלצדו וכדומה, כאשר נזילה באסלה סמויה עשויה להיות מתעתעת ולא תמיד ברור מהיכן היא מגיעה. כאשר מדובר באסלה רגילה, לא תמיד חייבים להזמין בעל מקצוע אבל ההמלצה עבור תיקון נזילה באסלה סמויה היא לא להתחיל לפרק שום דבר לבד, הדבר עשוי להזיק יותר מלהועיל ויתכן מאוד כי לא תמצאו את מקור הנזילה במיוחד אם היא מגיעה מאחד הצינורות הטמונים בתוך הקיר.

 

איתרתם את מקור הנזילה באסלה? אתם לא בטוחים מאיפה הנזילה מגיעה? הזמינו את הצוות של אשר פיקס לאיתור ותיקון יעיל,  מהיר וחסכוני של כל נזילה באסלה סמויה.

מחפשים שיפוץ מלא של חדר האמבטיה באזור המרכז ? אשר פיקס ממליץ על הקבלנים